Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy Zmysłami” II edycja

Głównym celem Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

Podczas trwania projektu, dzieci będą uczestniczyły w zabawach i zajęciach edukacyjnych, w których będą posługiwały się wszystkimi zmysłami i będą mogły poznawać świat oraz najbliższe otoczenie wielozmysłowo. W tej drodze pomogą im nauczyciele poprzez tworzenie odpowiednich warunków do kształtowania świadomości własnego ciała. Żeby zachęcić dzieci do udziału w wykonywaniu zadań, nauczyciele muszą wykazać się kreatywnością. Projekt umożliwia współpracę z nauczycielami na terenie całego kraju, którzy mogą nawzajem się inspirować. Wielkim atutem tego projektu jest poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej wśród osób pracujących z dziećmi. Dzięki temu, mogą lepiej poznać ich potrzeby i zrozumieć zachowanie w wielu sytuacjach życia codziennego.

Projekt realizowany jest od 1.10.2022 r. do 31.05.2023 r.