Procedura w przypadku wystąpienia objawów Covid-19 u dziecka

Procedura opracowana na wypadek zaistnienia przypadku objawów COVID-19 u dziecka podczas pobytu w przedszkolu.

1. Jeżeli stwierdzimy objawy u dziecka mogące świadczyć o Covid-19 (gorączka, kaszel, duszności, ból brzucha, brak smaku i inne) odsyłamy dziecko do pomieszczenia izolacji.
2. Opiekę nad dzieckiem przejmuje wytypowany pracownik przedszkola.
3. Opiekun musi być ubrany w sprzęt ochronny indywidulanej (fartuch, rękawice, przyłbica).
4. Opiekun na bieżąco kontroluje stan zdrowia dziecka i co 15 min sprawdza temperaturę ciała oraz zapisuje informacje na karcie dziecka (załącznik karta informacyjna o stanie zdrowia dziecka w związku z Covid-19).
5. Powiadamiamy rodzica o konieczności natychmiastowego stawienia się w przedszkolu.
6. Rodzic w obecności opiekuna dzwoni do swojego lekarza pierwszego kontaktu z informacją o występujących objawach choroby u dziecka i prosi o wskazówki co robić dalej.
7. Jeśli lekarz rodzinny nakaże powiadomienie odpowiednich służb. Powiadamiamy Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.
8. Rodzic odbiera dziecko z zachowaniem procedur przyprowadzania i odbierania bezpośrednio z pokoju izolacji – o ile lekarz pierwszego kontaktu na to zezwoli.
9. Rodzic przed odbiorem podpisuje informacje o stanie zdrowia dziecka.
10. W przypadku pogorszenia stanu zdrowia dziecka i nieodebraniu dziecka przez rodzica wdrażamy postępowanie w przypadku zagrożenia życia - procedury przedszkolne.
11. Wzywamy karetkę powiadamiając o podejrzeniu zakażeniem Covid-19, przekazujemy kartę informacyjną o stanie zdrowia dziecku.
12. Prosimy Ratownika o podpisanie przekazania dziecka oraz pisemną informację o szpitalu do którego zostało przewiezione.
13. W przypadku nie stawienia się rodzica, opiekun towarzyszy dziecku w drodze do szpitala, do czasu pojawienia się rodzica lub opiekuna prawnego dziecka.