„Cała Polska czyta dzieciom” – to kampania społeczna, do której przyłączyła się grupa „Sówek”. Głównym celem kampanii jest uświadomienie jak wielkie znaczenie dla rozwoju dziecka ma codzienne czytanie dzieciom przez dorosłego.

Głośne czytanie ma magiczną moc zaspokajania potrzeb dziecka na różnych poziomach: buduje mocną więź z rodzicem, która jest podstawą dobrych kontaktów z ludźmi, zapewnia rozwój intelektualny, psychiczny  i moralny. Czytając stymulujemy rozwój mózgu dziecka, uczymy je myślenia, pomagamy w doskonaleniu jego umiejętności językowych, pamięci i wyobraźni. Głośne czytanie jest też pokarmem dla psychiki. Na kolanach tatusia czy przytulone do mamy podczas wspólnego czytania dziecko czuje się bezpieczne, kochane i coraz bardziej kompetentne.